Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CSC08A03499KFPA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CSC08A03499KFPA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CSC08A03499KFPA
| Part No | CSC08A03499KFPA |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES ARRAY 4 RES 499K OHM 8SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±1% |
| Power Per Element: | 300mW |
| Resistor-Ratio-Drift: | ±50 ppm/°C |
| Package / Case: | 8-SIP |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | 8-SIP |
| Circuit Type: | Isolated |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 499k Ohm ±1% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP |
| Resistance (Ohms): | 499k |
| Number of Resistors: | 4 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 35 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm) |
| Series: | CSC |
| Other Names: | CSC08A03499KFPA-ND CSC499KT |
| Number of Pins: | 8 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply CSC08A03499KFPA , send us a request quote to request CSC08A03499KFPA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CSC08A03499KFPA.The price and lead time for CSC08A03499KFPA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CSC08A03499KFPA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





