Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW060354R9FKTC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CRCW060354R9FKTC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CRCW060354R9FKTC
| Part No | CRCW060354R9FKTC |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES SMD 54.9 OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 54.9 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CRCW |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Resistance: | 54.9 Ohms |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Thick Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CRCW060354R9FKTC , send us a request quote to request CRCW060354R9FKTC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CRCW060354R9FKTC.The price and lead time for CRCW060354R9FKTC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CRCW060354R9FKTC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





