Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CPC1302GSTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CPC1302GSTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CPC1302GSTR
| Part No | CPC1302GSTR |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS Integrated Circuits Division |
| Description | OPTOISOLTR 3.75KV 2CH DARL 8SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Number of Channels: | 2 |
| Voltage - Breakdown: | 8-SMD |
| Vce Saturation (Max): | 5µs, 60µs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Current Transfer Ratio (Max): | 1000% @ 1mA |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap): | 40µs, 5µs |
| Channels per IC: | - |
| Kit Type: | 1.2V |
| Description: | OPTOISOLTR 3.75KV 2CH DARL 8SMD |
| Polarization: | 8-SMD, Gull Wing |
| Turn On / Turn Off Time (Typ): | 8000% @ 1mA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Output Type: | Darlington |
| Current Transfer Ratio (Min): | 1mA |
| Current - Breakover: | 3750Vrms |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | 350V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number: | CPC1302GSTR |
| Series: | - |
| Other Names: | CLA296TR |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 1.2V |
| Expanded Description: | Optoisolator Darlington Output 3750Vrms 2 Channel 8-SMD |
Introduce
We can supply CPC1302GSTR , send us a request quote to request CPC1302GSTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CPC1302GSTR.The price and lead time for CPC1302GSTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CPC1302GSTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








