Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP001539R10KB14 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CP001539R10KB14 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CP001539R10KB14
| Part No | CP001539R10KB14 |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 39.1 OHM 15W 10% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 39.1 Ohms ±10% 15W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.890" L x 0.492" W (48.00mm x 12.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CP |
| Power (Watts): | 15W |
| Resistance: | 39.1 Ohms |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CP001539R10KB14 , send us a request quote to request CP001539R10KB14 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CP001539R10KB14.The price and lead time for CP001539R10KB14 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CP001539R10KB14.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





