Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CP0010470R0JE663 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CP0010470R0JE663 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CP0010470R0JE663
| Part No | CP0010470R0JE663 |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 470 OHM 10W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 470 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±400ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CP |
| Power (Watts): | 10W |
| Resistance: | 470 Ohms |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 225°C |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CP0010470R0JE663 , send us a request quote to request CP0010470R0JE663 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CP0010470R0JE663.The price and lead time for CP0010470R0JE663 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CP0010470R0JE663.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





