Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMS-2202B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CMS-2202B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CMS-2202B
| Part No | CMS-2202B |
|---|---|
| Manufacturer | Copal Electronics |
| Description | SWITCH SLIDE DPDT 100MA 12V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mechanical Life: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Switch Function: | On-On |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Electrical Life: | 30,000 Cycles |
| Termination Style: | Gull Wing |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Force: | 153gf |
| Actuator Material: | Polyamide (PA), Nylon |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 100mA (DC) |
| Circuit: | DPDT |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Slide Switch DPDT Surface Mount |
| Actuator Type: | Standard |
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Actuator Length: | 2.00mm |
| Series: | CMS |
| Voltage Rating - DC: | 12V |
| Other Names: | Q4278439 |
| Switch Travel: | 2.00mm |
| Contact Finish: | Gold |
Introduce
We can supply CMS-2202B , send us a request quote to request CMS-2202B pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CMS-2202B.The price and lead time for CMS-2202B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CMS-2202B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for CMS-2202B
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| CMS-1 | Essentra Components | CBL CLIP BENDABLE NAT ARROWHEAD | RFQ >> | |
| CMS-151125-076L100 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 2.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151125-076L100-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 2.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151125-076S | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-151125-076S-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 2.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151125-076SP | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 2.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151125-076SP-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 2.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151125-078L100 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 2.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151125-078L100-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 2.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151125-078S | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 2.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151125-078S-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 2.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151125-078SP | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 2.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151125-078SP-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 2.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-15113-076L100 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15113-076L100-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15113-076S | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15113-076S-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15113-076SP | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15113-076SP-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15113-078L100 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15113-078L100-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15113-078S | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15113-078S-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15113-078SP | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15113-078SP-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-151135-076L100 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151135-076L100-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151135-076S | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151135-076S-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151135-076SP | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151135-076SP-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151135-078L100 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151135-078L100-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151135-078S | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151135-078S-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151135-078SP | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-151135-078SP-67 | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3.5 MM DEEP | RFQ >> | |
| CMS-15116-30-SP | CUI, Inc. | SPEAKER 6OHM 940MW TOP PORT 94DB | RFQ >> | |
| CMS-15116-SP | CUI, Inc. | SPEAKER, 15 X 11 MM, 3 MM DEEP, | RFQ >> | |
| CMS-15118-25-SP | CUI, Inc. | SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT | RFQ >> | |
| CMS-15118-30-SP | CUI, Inc. | SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 90DB | RFQ >> | |
| CMS-15118C-SP | CUI, Inc. | SPEAKER 8 OHM 800MW TOP 88DB | RFQ >> | |
| CMS-15118D-L100 | CUI, Inc. | SPEAKER 8 OHM 700MW TOP 91DB | RFQ >> | |
| CMS-15118D-SP | CUI, Inc. | SPEAKER 8 OHM 700MW TOP 91DB | RFQ >> | |
| CMS-15118E-SP | CUI, Inc. | SPEAKER 8 OHM 800MW TOP 90.5DB | RFQ >> | |
| CMS-160916-30-2 | CUI, Inc. | SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT | RFQ >> | |
| CMS-160916-30-3 | CUI, Inc. | SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT | RFQ >> | |
| CMS-160916-30-SP | CUI, Inc. | SPEAKER 6OHM 800MW TOP PORT 92DB | RFQ >> | |
| CMS-160916A-SP | CUI, Inc. | SPEAKER 6 OHM 800MW TOP 88DB | RFQ >> | |
| CMS-160918-30-SP | CUI, Inc. | SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT | RFQ >> |





