Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF65220R00GKEB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CMF65220R00GKEB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CMF65220R00GKEB
| Part No | CMF65220R00GKEB |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 220 OHM 1.5W 2% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±2% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 220 Ohms ±2% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 38 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CMF |
| Power (Watts): | 1.5W |
| Resistance: | 220 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CMF65220R00GKEB , send us a request quote to request CMF65220R00GKEB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CMF65220R00GKEB.The price and lead time for CMF65220R00GKEB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CMF65220R00GKEB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





