Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF60180R00FKRE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CMF60180R00FKRE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CMF60180R00FKRE
| Part No | CMF60180R00FKRE |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 180 OHM 1W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 180 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CMF |
| Power (Watts): | 1W |
| Resistance: | 180 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CMF60180R00FKRE , send us a request quote to request CMF60180R00FKRE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CMF60180R00FKRE.The price and lead time for CMF60180R00FKRE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CMF60180R00FKRE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





