Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF5530K858FKBF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CMF5530K858FKBF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CMF5530K858FKBF
| Part No | CMF5530K858FKBF |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 30.858K OHM 1/2W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 30.858 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CMF |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Resistance: | 30.858 kOhms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CMF5530K858FKBF , send us a request quote to request CMF5530K858FKBF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CMF5530K858FKBF.The price and lead time for CMF5530K858FKBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CMF5530K858FKBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





