Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF551M7800GNEB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CMF551M7800GNEB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CMF551M7800GNEB
| Part No | CMF551M7800GNEB |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 1.78M OHM 1/2W 2% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±2% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1.78 MOhms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CMF |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Resistance: | 1.78 MOhms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CMF551M7800GNEB , send us a request quote to request CMF551M7800GNEB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CMF551M7800GNEB.The price and lead time for CMF551M7800GNEB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CMF551M7800GNEB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





