Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CMF50698R00FHEB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CMF50698R00FHEB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CMF50698R00FHEB
| Part No | CMF50698R00FHEB |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 698 OHM 1/4W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 698 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | CMF |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Other Names: | CMF698QFTR |
| Resistance: | 698 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CMF50698R00FHEB , send us a request quote to request CMF50698R00FHEB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CMF50698R00FHEB.The price and lead time for CMF50698R00FHEB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CMF50698R00FHEB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





