Buy CMF5010K100FKBF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CMF5010K100FKBF
Part No CMF5010K100FKBF
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 10.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±1%
Package / Case:Axial
Packaging:Bulk
Supplier Device Package:Axial
Detailed Description:10.1 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Number of Terminations:2
Series:CMF
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Resistance:10.1 kOhms
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C