Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM1692-04DE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CM1692-04DE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CM1692-04DE
| Part No | CM1692-04DE |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | FILTER LC(PI) 17NH/11.8PF SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
|---|---|
| Height: | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case: | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels: | 4 |
| Current: | 30mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 4 Channel L = 17nH (Total), C = 11.8pF 30mA 8-UFDFN Exposed Pad |
| Resistance - Channel (Ohms): | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | - |
| Filter Order: | 3rd |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.053" W (3.30mm x 1.35mm) |
| Series: | Praetorian® |
| Attenuation Value: | 30dB @ 1GHz |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | LC (Pi) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Values: | L = 17nH (Total), C = 11.8pF |
| ESD Protection: | Yes |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
Introduce
We can supply CM1692-04DE , send us a request quote to request CM1692-04DE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CM1692-04DE.The price and lead time for CM1692-04DE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CM1692-04DE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








