Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CM04RC04T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CM04RC04T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CM04RC04T
| Part No | CM04RC04T |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | CMC 1.3A 2LN 900 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Current Rating (Max): | 1.3A |
|---|---|
| Package / Case: | Horizontal, 4 Gull Wing |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 900 Ohms @ 20MHz 1.3A DCR 100 mOhm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | - |
| Number of Lines: | 2 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.205" L x 0.354" W (5.20mm x 9.00mm) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 100 mOhm |
| Series: | CM04 |
| Height (Max): | 0.185" (4.70mm) |
| Filter Type: | Power, Signal Line |
| Voltage Rating - DC: | 50V |
| Other Names: | 587-2666-2 |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Features: | - |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Impedance @ Frequency: | 900 Ohms @ 20MHz |
Introduce
We can supply CM04RC04T , send us a request quote to request CM04RC04T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CM04RC04T.The price and lead time for CM04RC04T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CM04RC04T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






