Buy CIH05T4N3SNC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CIH05T4N3SNC
Part No CIH05T4N3SNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description FIXED IND 4.3NH 300MA 240 MOHM
Data sheet
Tolerance:±0.3nH
Current - Saturation:-
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:4.3nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 240 mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Inductance Frequency - Test:100MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:4.3nH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:4GHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CIH05T
Q @ Freq:8 @ 100MHz
DC Resistance (DCR):240 mOhm Max
Type:Multilayer
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:300mA