Buy CIH03Q2N2SNC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CIH03Q2N2SNC
Part No CIH03Q2N2SNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description FIXD IND 2.2NH 330MA 200MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±0.3nH
Current - Saturation:-
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Supplier Device Package:0201 (0603 Metric)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:2.2nH Unshielded Multilayer Inductor 330mA 200 mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Inductance Frequency - Test:500MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:2.2nH
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:10GHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:CIH03Q
Q @ Freq:17 @ 500MHz
DC Resistance (DCR):200 mOhm Max
Type:Multilayer
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:330mA