Buy CFR25J4K7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CFR25J4K7
Part No CFR25J4K7
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 4.70K OHM 1/3W 5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Package / Case:Axial
Packaging:Cut Tape (CT)
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:4.7 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Temperature Coefficient:0/ -450ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)
Number of Terminations:2
Series:CFR25, Neohm
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Other Names:A105917CT
Resistance:4.7 kOhms
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C