Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDRH62NP-271MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CDRH62NP-271MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDRH62NP-271MC
| Part No | CDRH62NP-271MC |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida Corporation |
| Description | FIXED IND 270UH 200MA 4.89 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 270µH Unshielded Inductor 200mA 4.89 Ohm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 270µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm) |
| Series: | CDRH62 |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 4.89 Ohm Max |
| Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Current Rating: | 200mA |
Introduce
We can supply CDRH62NP-271MC , send us a request quote to request CDRH62NP-271MC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CDRH62NP-271MC.The price and lead time for CDRH62NP-271MC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CDRH62NP-271MC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





