Buy CDRH4D18CNP-2R2PC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDRH4D18CNP-2R2PC
Part No CDRH4D18CNP-2R2PC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 2.2UH 1.7A 39 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±25%
Current - Saturation:-
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:2.2µH Shielded Inductor 1.7A 39 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Inductance:2.2µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Series:CDRH4D18C
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):39 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Current Rating:1.7A