Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDRH3D16NP-R47NC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CDRH3D16NP-R47NC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDRH3D16NP-R47NC
| Part No | CDRH3D16NP-R47NC |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida Corporation |
| Description | FIXED IND 470NH 2.75A 35 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±35% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 470nH Shielded Inductor 2.75A 35 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 470nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
| Series: | CDRH3D16 |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 35 mOhm Max |
| Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Current Rating: | 2.75A |
Introduce
We can supply CDRH3D16NP-R47NC , send us a request quote to request CDRH3D16NP-R47NC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CDRH3D16NP-R47NC.The price and lead time for CDRH3D16NP-R47NC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CDRH3D16NP-R47NC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





