Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDRH127/LDNP-820MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CDRH127/LDNP-820MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDRH127/LDNP-820MC
| Part No | CDRH127/LDNP-820MC |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida Corporation |
| Description | FIXED IND 82UH 2.4A 119 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 82µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 119 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Current Rating: | 2.4A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 82µH Shielded Inductor 2.4A 119 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
| Series: | CDRH127/LD |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
| Other Names: | 308-2292-2 CDRH127/LDNP-820MC-ND |
Introduce
We can supply CDRH127/LDNP-820MC , send us a request quote to request CDRH127/LDNP-820MC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CDRH127/LDNP-820MC.The price and lead time for CDRH127/LDNP-820MC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CDRH127/LDNP-820MC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





