Buy CC265SAD100/200 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CC265SAD100/200
Part No CC265SAD100/200
Manufacturer Carlo Gavazzi
Description 3P CONT S 100/200 VACDC 2NO2NC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Mounting Type:Chassis Mount, DIN Rail
Packaging:Bulk
Contact Rating (Current):265A
Coil Power:-
Contact Form:3PST-NO (3 Form A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Release Time:55ms
Termination Style:Screw Terminal
Coil Resistance:-
Coil Voltage:100 ~ 200VAC/DC
Turn On Voltage (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Series:CC
Turn Off Voltage (Min):-
Other Names:1864-1540
Switching Voltage:690VAC - Max
Features:Auxiliary Contacts
Operating Temperature:-5°C ~ 60°C