Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BK1/TDC11-1.5A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BK1/TDC11-1.5A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BK1/TDC11-1.5A
| Part No | BK1/TDC11-1.5A |
|---|---|
| Manufacturer | Bussmann (Eaton) |
| Description | 11 1,5A BUSSMANN 1000 BAG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | - |
| Fuse Type: | Cartridge, Glass |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 15A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia x 1.252" L (6.35mm x 31.80mm) |
| Color: | - |
| Series: | TDC |
| Other Names: | BK1-TDC11-1-5A |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 1.5A |
Introduce
We can supply BK1/TDC11-1.5A , send us a request quote to request BK1/TDC11-1.5A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BK1/TDC11-1.5A.The price and lead time for BK1/TDC11-1.5A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BK1/TDC11-1.5A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





