Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BAT43WTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BAT43WTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BAT43WTR
| Part No | BAT43WTR |
|---|---|
| Manufacturer | Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions |
| Description | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD123 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-123 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 30V 200mA (DC) Surface Mount SOD-123 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 200mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 25V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 10pF @ 1V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Other Names: | BAT43WTRSMC |
| Current - Average Rectified (Io): | 200mA (DC) |
Introduce
We can supply BAT43WTR , send us a request quote to request BAT43WTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BAT43WTR.The price and lead time for BAT43WTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BAT43WTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





