Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BAS45A,143 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BAS45A,143 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BAS45A,143
| Part No | BAS45A,143 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | DIODE GEN PURP 125V 250MA DO34 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-204AG, DO-34, Axial |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | DO-34 |
| Speed: | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 125V 250mA (DC) Through Hole DO-34 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1nA @ 125V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 175°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 125V |
| Base Part Number: | BAS45 |
| Other Names: | 934031240143 |
| Current - Average Rectified (Io): | 250mA (DC) |
| Reverse Recovery Time (trr): | 1.5µs |
Introduce
We can supply BAS45A,143 , send us a request quote to request BAS45A,143 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BAS45A,143.The price and lead time for BAS45A,143 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BAS45A,143.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation









