Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BAS21UE6327HTSA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BAS21UE6327HTSA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BAS21UE6327HTSA1
| Part No | BAS21UE6327HTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | DIODE ARRAY GP 200V 250MA SC74-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-74, SOT-457 |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | PG-SC74-6 |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 3 Independent Standard 200V 250mA (DC) Surface Mount SC-74, SOT-457 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.25V @ 200mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 200V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Diode Configuration: | 3 Independent |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 250mA (DC) |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V |
| Base Part Number: | BAS21U |
| Other Names: | BAS21UE6327HTSA1DKR BAS21UE6327INDKR BAS21UE6327INDKR-ND |
| Reverse Recovery Time (trr): | 50ns |
Introduce
We can supply BAS21UE6327HTSA1 , send us a request quote to request BAS21UE6327HTSA1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BAS21UE6327HTSA1.The price and lead time for BAS21UE6327HTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BAS21UE6327HTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







