Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ATXMEGA32A4-CUR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ATXMEGA32A4-CUR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ATXMEGA32A4-CUR
| Part No | ATXMEGA32A4-CUR |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC MCU 8BIT 32KB FLASH 49VFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 12x12b, D/A 2x12b |
|---|---|
| Program Memory Type: | FLASH |
| Supplier Device Package: | 49-VFBGA (5x5) |
| Core Size: | 8/16-Bit |
| Number of I/O: | 34 |
| Speed: | 32MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.6 V ~ 3.6 V |
| Core Processor: | AVR |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Package / Case: | 49-VFBGA |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| EEPROM Size: | 1K x 8 |
| Detailed Description: | AVR AVR® XMEGA® A4 Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 32KB (16K x 16) FLASH 49-VFBGA (5x5) |
| Connectivity: | I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size: | 32KB (16K x 16) |
| Series: | AVR® XMEGA® A4 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Base Part Number: | ATXMEGA32 |
| Other Names: | ATXMEGA32A4-CUR-ND ATXMEGA32A4-CURTR ATXMEGA32A4CUR |
Introduce
We can supply ATXMEGA32A4-CUR , send us a request quote to request ATXMEGA32A4-CUR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ATXMEGA32A4-CUR.The price and lead time for ATXMEGA32A4-CUR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ATXMEGA32A4-CUR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






