Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ATSAMHA1G14A-MBT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ATSAMHA1G14A-MBT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ATSAMHA1G14A-MBT
| Part No | ATSAMHA1G14A-MBT |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC SBC LIN MCU 16KB FLASH 48QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 13x12b, D/A 1x10b |
|---|---|
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Package / Case: | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 48-VQFN (7x7) |
| EEPROM Size: | 512 x 8 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Number of I/O: | 32 |
| Speed: | 48MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | ARM® Cortex®-M0+ Automotive, AEC-Q100, SAM HA1 Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 16KB (16K x 8) FLASH 48-VQFN (7x7) |
| Connectivity: | I²C, LINbus SBC, SPI, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 0 V ~ 3.8 V |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Automotive, AEC-Q100, SAM HA1 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply ATSAMHA1G14A-MBT , send us a request quote to request ATSAMHA1G14A-MBT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ATSAMHA1G14A-MBT.The price and lead time for ATSAMHA1G14A-MBT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ATSAMHA1G14A-MBT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







