Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ATA6830-PKH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ATA6830-PKH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ATA6830-PKH
| Part No | ATA6830-PKH |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC MOTOR DRIVER SER 28QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | Automotive |
|---|---|
| Package / Case: | 28-VQFN Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | 28-QFN (7x7) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Bipolar Motor Driver NMOS, PMOS Serial 28-QFN (7x7) |
| Voltage - Supply: | 7 V ~ 20 V |
| Voltage - Load: | 7 V ~ 20 V |
| Interface: | Serial |
| Step Resolution: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Base Part Number: | ATA6830 |
| Other Names: | ATA6830-PKHDKR ATA6830PKH |
| Current - Output: | 1.1A |
| Technology: | NMOS, PMOS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
Introduce
We can supply ATA6830-PKH , send us a request quote to request ATA6830-PKH pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ATA6830-PKH.The price and lead time for ATA6830-PKH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ATA6830-PKH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








