Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQY2C1R6P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AQY2C1R6P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AQY2C1R6P
| Part No | AQY2C1R6P |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SSR RELAY SPST-NO 750MA 0-30V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 4-SMD (0.071", 1.80mm) |
|---|---|
| On-State Resistance (Max): | 400 mOhms |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Load Current: | 750mA |
| Packaging: | Strip |
| Supplier Device Package: | 4-TSON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.071", 1.80mm) |
| Voltage - Load: | 0V ~ 30V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Termination Style: | SMD (SMT) Tab |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | PhotoMOS™ AQY2 |
| Other Names: | 255-6085 AQY2C1R6P-ND |
| Voltage - Input: | 1.7VDC |
| Output Type: | AC, DC |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
Introduce
We can supply AQY2C1R6P , send us a request quote to request AQY2C1R6P pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AQY2C1R6P.The price and lead time for AQY2C1R6P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AQY2C1R6P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for AQY2C1R6P
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| AQY210EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210HL | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210HLA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210KS | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210KSX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210KSZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210LS | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210LSX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210LSZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210S1Y | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY211EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V | RFQ >> | |
| AQY211EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V | RFQ >> | |
| AQY211EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V | RFQ >> | |
![]() |
AQY211EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V | RFQ >> |
| AQY211G2S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.6A 0-40V | RFQ >> | |
| AQY211G2SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.6A 0-40V | RFQ >> | |
| AQY211G2SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.6A 0-40V | RFQ >> | |
| AQY212EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212FG2S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212FG2SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212FG2SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212G2S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212G2SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212G2SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212GH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.1A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212GHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.1A 0-60V | RFQ >> | |
![]() |
AQY212GHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.1A 0-60V | RFQ >> |
| AQY212GHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.1A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212GS | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212GSX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212GSZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
![]() |
AQY212SD09 | Panasonic Electric Works | PHOTOMOS RELAY | RFQ >> |
| AQY212SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY214EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQY214EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQY214EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQY214EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQY214S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQY214SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> |







