Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQY216EH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AQY216EH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AQY216EH
| Part No | AQY216EH |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SSR RELAY SPST-NO 50MA 0-600V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 4-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| On-State Resistance (Max): | 120 Ohms |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Load Current: | 50mA |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 4-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 4-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Load: | 0V ~ 600V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Termination Style: | PC Pin |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | PhotoMOS™ AQY |
| Voltage - Input: | 1.14VDC |
| Output Type: | AC, DC |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
Introduce
We can supply AQY216EH , send us a request quote to request AQY216EH pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AQY216EH.The price and lead time for AQY216EH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AQY216EH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for AQY216EH
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| AQY210EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210HL | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210HLA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210KS | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210KSX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210KSZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210LS | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210LSX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210LSZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210S1Y | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY210SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQY211EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V | RFQ >> | |
| AQY211EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V | RFQ >> | |
| AQY211EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V | RFQ >> | |
![]() |
AQY211EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V | RFQ >> |
| AQY211G2S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.6A 0-40V | RFQ >> | |
| AQY211G2SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.6A 0-40V | RFQ >> | |
| AQY211G2SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.6A 0-40V | RFQ >> | |
| AQY212EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212FG2S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212FG2SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212FG2SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212G2S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212G2SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212G2SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.25A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212GH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.1A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212GHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.1A 0-60V | RFQ >> | |
![]() |
AQY212GHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.1A 0-60V | RFQ >> |
| AQY212GHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1.1A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212GS | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212GSX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212GSZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 1A 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
![]() |
AQY212SD09 | Panasonic Electric Works | PHOTOMOS RELAY | RFQ >> |
| AQY212SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY212SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQY214EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQY214EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQY214EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQY214EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQY214S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQY214SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> |







