Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQW224NAX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AQW224NAX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AQW224NAX
| Part No | AQW224NAX |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SSR RELAY SPST-NO 40MA 0-400V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SMD (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| On-State Resistance (Max): | 100 Ohms |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Load Current: | 40mA |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 8-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) x 2 8-SMD (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Load: | 0V ~ 400V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Termination Style: | Gull Wing |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | PhotoMOS™ AQW |
| Other Names: | 255-2137-2 AQW224NAX-ND |
| Voltage - Input: | 1.14VDC |
| Output Type: | AC, DC (RF) |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) x 2 |
Introduce
We can supply AQW224NAX , send us a request quote to request AQW224NAX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AQW224NAX.The price and lead time for AQW224NAX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AQW224NAX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for AQW224NAX
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| AQW210 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210AX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210E | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210EA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
![]() |
AQW210HL | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> |
| AQW210HLA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210HLAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210HLAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210LS | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210LSX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210LSZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210T2S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210T2SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210T2SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210TS | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210TSX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW210TSZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQW212 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQW212A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQW212AX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQW212AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
![]() |
AQW212EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> |
| AQW212EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQW212EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQW212EHAZ | Panasonic | SSR RELAY DPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQW212S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-60V | RFQ >> | |
![]() |
AQW212SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-60V | RFQ >> |
![]() |
AQW212SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-60V | RFQ >> |
![]() |
AQW213EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-250V | RFQ >> |
| AQW213EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-250V | RFQ >> | |
| AQW214 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQW214A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQW214AX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQW214AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQW214E | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQW214EA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQW214EAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQW214EAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQW214EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQW214EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQW214EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-400V | RFQ >> |






