Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQV257A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AQV257A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AQV257A
| Part No | AQV257A |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SSR RELAY SPST-NO 250MA 0-200V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 6-SMD (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| On-State Resistance (Max): | 4 Ohms |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Load Current: | 250mA |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 6-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 6-SMD (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Load: | 0V ~ 200V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Termination Style: | Gull Wing |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | PhotoMOS™ AQV |
| Other Names: | 255-1957 AQV257A-ND |
| Voltage - Input: | 1.14VDC |
| Output Type: | AC, DC |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
Introduce
We can supply AQV257A , send us a request quote to request AQV257A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AQV257A.The price and lead time for AQV257A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AQV257A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for AQV257A
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| AQV201 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-40V | RFQ >> | |
| AQV201A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-40V | RFQ >> | |
| AQV201AX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-40V | RFQ >> | |
| AQV201AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-40V | RFQ >> | |
| AQV202 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV202A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV202AX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV202AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV203 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-250V | RFQ >> | |
| AQV203A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-250V | RFQ >> | |
| AQV204 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV204A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV204AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV210 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210E | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
![]() |
AQV210FS | Panasonic | PHOTOMOS MOSFET RELAY HIGH ISO | RFQ >> |
![]() |
AQV210FSX | Panasonic | PHOTOMOSMOSFET RELAYSOP | RFQ >> |
![]() |
AQV210FSZ | Panasonic | PHOTOMOSMOSFET RELAYSOP | RFQ >> |
| AQV210HL | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210HLA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210HLAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210LS | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210LSX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV212 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV212A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV212AX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV212AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
![]() |
AQV212EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> |
![]() |
AQV212EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> |
![]() |
AQV212EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> |
| AQV212S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV212SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV212SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV214 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV214A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV214AX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV214AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV214E | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> |






