Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQV254AX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AQV254AX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AQV254AX
| Part No | AQV254AX |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-400V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 6-SMD (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| On-State Resistance (Max): | 16 Ohms |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Load Current: | 150mA |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 6-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 6-SMD (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Load: | 0V ~ 400V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Termination Style: | Gull Wing |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | PhotoMOS™ AQV |
| Other Names: | 255-6024-2 AQV254AX-ND |
| Voltage - Input: | 1.14VDC |
| Output Type: | AC, DC |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
Introduce
We can supply AQV254AX , send us a request quote to request AQV254AX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AQV254AX.The price and lead time for AQV254AX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AQV254AX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for AQV254AX
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| AQV201 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-40V | RFQ >> | |
| AQV201A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-40V | RFQ >> | |
| AQV201AX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-40V | RFQ >> | |
| AQV201AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-40V | RFQ >> | |
| AQV202 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV202A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV202AX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV202AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV203 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-250V | RFQ >> | |
| AQV203A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-250V | RFQ >> | |
| AQV204 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV204A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV204AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 150MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV210 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210E | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EHA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
![]() |
AQV210FS | Panasonic | PHOTOMOS MOSFET RELAY HIGH ISO | RFQ >> |
![]() |
AQV210FSX | Panasonic | PHOTOMOSMOSFET RELAYSOP | RFQ >> |
![]() |
AQV210FSZ | Panasonic | PHOTOMOSMOSFET RELAYSOP | RFQ >> |
| AQV210HL | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210HLA | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210HLAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 130MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210LS | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210LSX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV210SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V | RFQ >> | |
| AQV212 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV212A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV212AX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV212AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> | |
![]() |
AQV212EH | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> |
![]() |
AQV212EHAX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> |
![]() |
AQV212EHAZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 550MA 0-60V | RFQ >> |
| AQV212S | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV212SX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV212SZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V | RFQ >> | |
| AQV214 | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV214A | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV214AX | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV214AZ | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> | |
| AQV214E | Panasonic | SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-400V | RFQ >> |






