Buy APD199DN-R-12V with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
APD199DN-R-12V
Part No APD199DN-R-12V
Manufacturer IDEC
Description PB PILOT LIGHT 30MM
Data sheet
Lens Color:Red
Lens Transparency:-
Millicandela Rating:-
Current:-
Voltage:12V
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:LED Panel Indicator 12V Round with Domed Top Screw Terminal
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Ratings:AC/DC
Termination Style:Screw Terminal
Panel Cutout Dimensions:1.18" (30.0mm)