Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AN-2815 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AN-2815 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AN-2815
| Part No | AN-2815 |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BOX ALUM NATURAL 5.91"L X 2.52"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 1.450" (36.83mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box with Mounting Flange |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box with Mounting Flange Metal, Aluminum Natural Cover Included 5.910" L x 2.520" W (150.11mm x 64.01mm) X 1.450" (36.83mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Weight: | 1 lb (453.59g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP65, NEMA 1,2,4,4X,12,13, UL-508 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 5.910" L x 2.520" W (150.11mm x 64.01mm) |
| Color: | Natural |
| Series: | AN |
| Thickness: | 0.150" (3.81mm) |
| Other Names: | 377-1456 AN 2815 AN2815 |
| Material: | Metal, Aluminum |
| Design: | Cover Included |
| Features: | PCB Supports, Watertight |
| Area (L x W): | 14.9 in² (96 cm²) |
Introduce
We can supply AN-2815 , send us a request quote to request AN-2815 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AN-2815.The price and lead time for AN-2815 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AN-2815.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for AN-2815
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| AN-2800 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 3.53"L X 1.41"W | RFQ >> | |
![]() |
AN-2800-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 3.53"L X 1.41"W | RFQ >> |
| AN-2800-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 3.53"L X 1.41"W | RFQ >> | |
| AN-2800-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 3.53"L X 1.41"W | RFQ >> | |
| AN-2801 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 2.52"L X 2.27"W | RFQ >> | |
| AN-2801-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 2.52"L X 2.27"W | RFQ >> | |
| AN-2801-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 2.52"L X 2.27"W | RFQ >> | |
| AN-2801-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 2.52"L X 2.27"W | RFQ >> | |
| AN-2802 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 4.55"L X 2.58"W | RFQ >> | |
![]() |
AN-2802-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 4.55"L X 2.58"W | RFQ >> |
| AN-2802-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 4.55"L X 2.58"W | RFQ >> | |
| AN-2802-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 4.55"L X 2.58"W | RFQ >> | |
| AN-2803 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 4.55"L X 2.58"W | RFQ >> | |
| AN-2803-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 4.55"L X 2.58"W | RFQ >> | |
| AN-2803-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 4.55"L X 2.58"W | RFQ >> | |
| AN-2803-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 4.55"L X 2.58"W | RFQ >> | |
| AN-2804 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 4.54"L X 3.54"W | RFQ >> | |
| AN-2804-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 4.54"L X 3.54"W | RFQ >> | |
| AN-2804-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 4.54"L X 3.54"W | RFQ >> | |
| AN-2804-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 4.54"L X 3.54"W | RFQ >> | |
| AN-2805 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 5.83"L X 4.25"W | RFQ >> | |
| AN-2805-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 5.83"L X 4.25"W | RFQ >> | |
| AN-2805-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 5.83"L X 4.25"W | RFQ >> | |
| AN-2805-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 5.83"L X 4.25"W | RFQ >> | |
| AN-2806 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 6.73"L X 4.67"W | RFQ >> | |
| AN-2806-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 6.73"L X 4.67"W | RFQ >> | |
| AN-2806-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 6.73"L X 4.67"W | RFQ >> | |
| AN-2806-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 6.73"L X 4.67"W | RFQ >> | |
| AN-2807 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 8.76"L X 5.76"W | RFQ >> | |
| AN-2807-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 8.76"L X 5.76"W | RFQ >> | |
| AN-2807-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 8.76"L X 5.76"W | RFQ >> | |
| AN-2807-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 8.76"L X 5.76"W | RFQ >> | |
| AN-2808 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 8.76"L X 5.76"W | RFQ >> | |
| AN-2808-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 8.76"L X 5.76"W | RFQ >> | |
| AN-2808-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 8.76"L X 5.76"W | RFQ >> | |
| AN-2808-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 8.76"L X 5.76"W | RFQ >> | |
| AN-2809 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 4.75"L X 4.75"W | RFQ >> | |
| AN-2809-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 4.75"L X 4.75"W | RFQ >> | |
| AN-2809-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 4.75"L X 4.75"W | RFQ >> | |
| AN-2809-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 4.75"L X 4.75"W | RFQ >> | |
| AN-2810 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 6.25"L X 6.25"W | RFQ >> | |
| AN-2810-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 6.25"L X 6.25"W | RFQ >> | |
| AN-2810-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 6.25"L X 6.25"W | RFQ >> | |
| AN-2810-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 6.25"L X 6.25"W | RFQ >> | |
| AN-2811 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NAT 1.97"L X 1.77"W | RFQ >> | |
| AN-2811-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NAT 1.97"L X 1.77"W | RFQ >> | |
| AN-2811-AB | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 1.97"L X 1.77"W | RFQ >> | |
| AN-2811-B | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM BLACK 1.97"L X 1.77"W | RFQ >> | |
| AN-2812 | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 3.86"L X 2.52"W | RFQ >> | |
| AN-2812-A | Bud Industries, Inc. | BOX ALUM NATURAL 3.86"L X 2.52"W | RFQ >> |






