Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADUM5400CRWZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADUM5400CRWZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ADUM5400CRWZ
| Part No | ADUM5400CRWZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Number of Channels: | 4 |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 60ns, 60ns |
| Isolated Power: | Yes |
| Voltage - Isolation: | 2500Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Pulse Width Distortion (Max): | 6ns |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Rise / Fall Time (Typ): | 2.5ns, 2.5ns |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Data Rate: | 25Mbps |
| Detailed Description: | General Purpose Digital Isolator 2500Vrms 4 Channel 25Mbps 25kV/µs CMTI 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Series: | IsoPower®, iCoupler® |
| Base Part Number: | ADUM5400 |
| Type: | General Purpose |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 4/0 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 25kV/µs |
| Technology: | Magnetic Coupling |
Introduce
We can supply ADUM5400CRWZ , send us a request quote to request ADUM5400CRWZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADUM5400CRWZ.The price and lead time for ADUM5400CRWZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ADUM5400CRWZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






