Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADUM4150ARIZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADUM4150ARIZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ADUM4150ARIZ
| Part No | ADUM4150ARIZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | DGTL ISOLATOR 5KV 6CH SPI 20SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Number of Channels: | 6 |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 20-SOIC-IC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 24ns, 24ns |
| Isolated Power: | No |
| Voltage - Isolation: | 5000Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Pulse Width Distortion (Max): | 2ns |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Rise / Fall Time (Typ): | 2.5ns, 2.5ns |
| Package / Case: | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Data Rate: | 40Mbps |
| Detailed Description: | SPI Digital Isolator 5000Vrms 6 Channel 40Mbps 25kV/µs CMTI 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Series: | iCoupler®, SPIsolator™ |
| Base Part Number: | ADUM4150 |
| Type: | SPI |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 4/2 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 25kV/µs |
| Technology: | Magnetic Coupling |
Introduce
We can supply ADUM4150ARIZ , send us a request quote to request ADUM4150ARIZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADUM4150ARIZ.The price and lead time for ADUM4150ARIZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ADUM4150ARIZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





