Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADM2485BRWZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADM2485BRWZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ADM2485BRWZ
| Part No | ADM2485BRWZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Number of Channels: | 3 |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Data Rate: | 16Mbps |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RS422, RS485 Digital Isolator 2500Vrms 3 Channel 16Mbps 25kV/µs CMTI 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply: | 3.3V, 5V |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 55ns, 55ns |
| Isolated Power: | No |
| Voltage - Isolation: | 2500Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Pulse Width Distortion (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | iCoupler® |
| Base Part Number: | ADM2485 |
| Type: | RS422, RS485 |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 2/1 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 25kV/µs |
| Technology: | Magnetic Coupling |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Rise / Fall Time (Typ): | 5ns, 5ns |
Introduce
We can supply ADM2485BRWZ , send us a request quote to request ADM2485BRWZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADM2485BRWZ.The price and lead time for ADM2485BRWZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ADM2485BRWZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






