Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADM2483BRWZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADM2483BRWZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ADM2483BRWZ
| Part No | ADM2483BRWZ |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Number of Channels: | 3 |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 3 V, 5 V |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | - |
| Isolated Power: | No |
| Voltage - Isolation: | 2500Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Pulse Width Distortion (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Rise / Fall Time (Typ): | 600ns, 600ns (Max) |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Data Rate: | 500kbps |
| Detailed Description: | RS422, RS485 Digital Isolator 2500Vrms 3 Channel 500kbps 25kV/µs CMTI 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Series: | iCoupler® |
| Base Part Number: | ADM2483 |
| Type: | RS422, RS485 |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 2/1 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 25kV/µs |
| Technology: | Magnetic Coupling |
Introduce
We can supply ADM2483BRWZ , send us a request quote to request ADM2483BRWZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADM2483BRWZ.The price and lead time for ADM2483BRWZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ADM2483BRWZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






