Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 963121-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 963121-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
963121-1
| Part No | 963121-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | JUNIOR TIMMER HOUSING 8POS ASSY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Contact Type: | Female Socket |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 8 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Brown 0.236" (6.00mm) |
| Fastening Type: | Latch Lock |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Contact Termination: | Crimp |
| Color: | Brown |
| Series: | Junior Timer |
| Connector Type: | Receptacle |
| Note: | Contacts Not Included |
| Other Names: | 963121-1-ND A122681 |
| Row Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Pitch: | 0.236" (6.00mm) |
| Number of Positions: | 8 |
| Features: | - |
| Number of Rows: | 2 |
Introduce
We can supply 963121-1 , send us a request quote to request 963121-1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 963121-1.The price and lead time for 963121-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 963121-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 963121-1
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 9631.3100 | Schurter | HEX STANDOFF M3 NYLON 13MM | RFQ >> | |
| 9631.3200 | Schurter | HEX STANDOFF M3 NYLON 13MM | RFQ >> | |
| 9631.3300 | Schurter | HEX STANDOFF M3 NYLON 13MM | RFQ >> | |
| 963100042 | Wurth Electronics | ROUND BRASS SPACER L:10,0 MM;ID: | RFQ >> | |
| 963100174 | Wurth Electronics | ROUND BRASS SPACER L:10,0 MM;ID: | RFQ >> | |
| 96310100 | Bopla Enclosures | PC-V0-3000 HINGE LOCK 80 MM | RFQ >> | |
| 96310102 | Bopla Enclosures | PC-V0-5002 HINGE LOCK 80 MM | RFQ >> | |
| 96310103 | Bopla Enclosures | PC-V0-1023 HINGE LOCK 80 MM | RFQ >> | |
| 96310104 | Bopla Enclosures | PC-V0-7024 HINGE LOCK 80MM | RFQ >> | |
| 96310105 | Bopla Enclosures | PC-V0-7035 HINGE LOCK 80MM | RFQ >> | |
| 96310109 | Bopla Enclosures | PC-V0-6029 HINGE LOCK 80 MM | RFQ >> | |
| 96310200 | Bopla Enclosures | PC-V0-3000 HINGE LOCK 130 MM | RFQ >> | |
| 96310202 | Bopla Enclosures | PC-V0-5002 HINGE LOCK 130 MM | RFQ >> | |
| 96310203 | Bopla Enclosures | PC-V0-1023 HINGE LOCK 130 MM | RFQ >> | |
| 96310204 | Bopla Enclosures | PC-V0-7024 HINGE LOCK 130MM | RFQ >> | |
| 96310205 | Bopla Enclosures | PC-V0-7035 HINGE LOCK 130MM | RFQ >> | |
| 96310209 | Bopla Enclosures | PC-V0-6029 HINGE LOCK 130 MM | RFQ >> | |
| 963103-2000-AR-TP | 3M | CONN SOCKET SGL 3POS GOLD SMD | RFQ >> | |
| 96310300 | Bopla Enclosures | PC-V0-3000 HINGE LOCK 170 MM | RFQ >> | |
| 96310302 | Bopla Enclosures | PC-V0-5002 HINGE LOCK 170 MM | RFQ >> | |
| 96310303 | Bopla Enclosures | PC-V0-1023 HINGE LOCK 170 MM | RFQ >> | |
| 96310304 | Bopla Enclosures | PC-V0-7024 HINGE LOCK 170MM | RFQ >> | |
| 96310305 | Bopla Enclosures | PC-V0-7035 HINGE LOCK 170MM | RFQ >> | |
| 96310309 | Bopla Enclosures | PC-V0-6029 HINGE LOCK 170 MM | RFQ >> | |
| 963104-2000-AR-PR | 3M | CONN SOCKET SGL 4POS GOLD SMD | RFQ >> | |
![]() |
963104-2000-AR-PT | 3M | CONN SOCKET SGL 4POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963104-2000-AR-TP | 3M | CONN SOCKET SGL 4POS GOLD SMD | RFQ >> |
| 963105-2000-AR-PR | 3M | CONN SOCKET SGL 5POS GOLD SMD | RFQ >> | |
![]() |
963105-2000-AR-PT | 3M | CONN SOCKET SGL 5POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963105-2000-AR-TP | 3M | CONN SOCKET SGL 5POS GOLD SMD | RFQ >> |
| 963106-2000-AR-PR | 3M | CONN SOCKET SGL 6POS GOLD SMD | RFQ >> | |
![]() |
963106-2000-AR-PT | 3M | CONN SOCKET SGL 6POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963106-2000-AR-TP | 3M | CONN SOCKET SGL 6POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963107-2000-AR-PR | 3M | CONN SOCKET SGL 7POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963107-2000-AR-PT | 3M | CONN SOCKET SGL 7POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963107-2000-AR-TP | 3M | CONN SOCKET SGL 7POS GOLD SMD | RFQ >> |
| 963108-2000-AR-PR | 3M | CONN SOCKET SGL 8POS GOLD SMD | RFQ >> | |
![]() |
963108-2000-AR-PT | 3M | CONN SOCKET SGL 8POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963108-2000-AR-TP | 3M | CONN SOCKET SGL 8POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963109-2000-AR-PR | 3M | CONN SOCKET SGL 9POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963109-2000-AR-PT | 3M | CONN SOCKET SGL 9POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963109-2000-AR-TP | 3M | CONN SOCKET SGL 9POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963110-2000-AR-PR | 3M | CONN SOCKET SGL 10POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963110-2000-AR-PT | 3M | CONN SOCKET SGL 10POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963110-2000-AR-TP | 3M | CONN SOCKET SGL 10POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963111-2000-AR-PR | 3M | CONN SOCKET SGL 11POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963111-2000-AR-PT | 3M | CONN SOCKET SGL 11POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963111-2000-AR-TP | 3M | CONN SOCKET SGL 11POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963112-2000-AR-PR | 3M | CONN SOCKET SGL 12POS GOLD SMD | RFQ >> |
![]() |
963112-2000-AR-PT | 3M | CONN SOCKET SGL 12POS GOLD SMD | RFQ >> |






