Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 951464AFLFT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 951464AFLFT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
951464AFLFT
| Part No | 951464AFLFT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SYSTEM CLOCK CHIP K8 56-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Main Purpose: | AMD CPU, CPU Graphics |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Input: | Crystal |
| Supplier Device Package: | 56-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Differential - Input:Output: | No/Yes |
| Ratio - Input:Output: | 1:16 |
| Frequency - Max: | 280MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| PLL: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Clock |
| Series: | - |
| Base Part Number: | ICS951464 |
| Other Names: | ICS951464AFLFT ICS951464AFLFT-ND |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply 951464AFLFT , send us a request quote to request 951464AFLFT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 951464AFLFT.The price and lead time for 951464AFLFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 951464AFLFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 951464AFLFT
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 9514 | Keystone Electronics Corp. | MACH SCREW FLAT SLOTTED #6-32 | RFQ >> | |
![]() |
9514 0601000 | Belden | CBL 4PR 22AWG SHLD | RFQ >> |
![]() |
9514 0602500 | Belden | CBL 4PR 22AWG SHLD | RFQ >> |
![]() |
9514 060500 | Belden | CBL 4PR 22AWG SHLD | RFQ >> |
![]() |
9514 0605000 | Belden | CBL 4PR 22AWG SHLD | RFQ >> |
![]() |
951402-9010806-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951402-9011106-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951402-9011506-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951402-9011906-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951402-9012206-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951402-9012506-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951402-9060806-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951402-9061106-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951402-9061506-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951402-9061906-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951402-9062206-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951402-9062506-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 2POS 2MM T/H | RFQ >> |
| 951402AGLF | IDT (Integrated Device Technology) | IC TIMING CTRL HUB P4 48-TSSOP | RFQ >> | |
| 951402AGLFT | IDT (Integrated Device Technology) | IC TIMING CTRL HUB P4 48-TSSOP | RFQ >> | |
![]() |
951403-9010806-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951403-9011106-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951403-9011506-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951403-9011906-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951403-9012206-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951403-9012506-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951403-9060806-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951403-9061106-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951403-9061506-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951403-9061906-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951403-9062206-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951403-9062506-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951404-2011309-AR-PT | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2011309-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2011409-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2011609-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2011709-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2012009-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2012309-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2061309-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2061409-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2061609-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2061709-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2062009-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-2062309-AR-TP | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM SMD | RFQ >> |
![]() |
951404-8010806-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951404-8011106-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951404-8011506-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951404-8011906-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951404-8012206-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM T/H | RFQ >> |
![]() |
951404-8012506-AR | 3M | CONN HDR STR STACK 4POS 2MM T/H | RFQ >> |







