Buy 9250A-104-RC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
9250A-104-RC
Part No 9250A-104-RC
Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 100UH 160MA 3.12 OHM
Data sheet
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:100µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:10MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):3.12 Ohm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:160mA
Current - Saturation:120mA
Package / Case:Axial
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Through Hole
Packaging:Bulk
Detailed Description:100µH Shielded Molded Inductor 160mA 3.12 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:2.5MHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Series:9250A
Q @ Freq:50 @ 2.5MHz