Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 882-839-3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 882-839-3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
882-839-3
| Part No | 882-839-3 |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | HOLDER BOLT DOWN 32V 500A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Chassis Mount |
|---|---|
| For Use With/Related Products: | MEGA® |
| Voltage: | 32V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Fuse Holder 500A 32V 3 Circuit Bolt Down Chassis Mount |
| Fuse Type: | Bolt Down |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Fuse Size: | - |
| Termination Style: | Bolt Down |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Fuseholder Type: | Holder |
| Series: | Flex Mega® |
| Other Names: | F9150 |
| Number of Circuits: | 3 |
| Orientation: | Horizontal and Vertical |
| Contact Material: | Copper |
| Current Rating: | 500A |
| Contact Finish: | Tin Copper |
Introduce
We can supply 882-839-3 , send us a request quote to request 882-839-3 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 882-839-3.The price and lead time for 882-839-3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 882-839-3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






