Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 81100000005 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 81100000005 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
81100000005
| Part No | 81100000005 |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE HOLDER CART 250V 6.3A PCB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | PCB |
|---|---|
| For Use With/Related Products: | 5mm x 20mm, 3AG |
| Voltage: | 250V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fuse Holder 6.3A 250V 1 Circuit Cartridge PCB |
| Fuse Type: | Cartridge |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Fuse Size: | 5mm x 20mm, 1/4" Dia x 1-1/4" L (6.35mm x 31.8mm) |
| Termination Style: | PC Pin |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Fuseholder Type: | Holder |
| Series: | 811 |
| Other Names: | 8110000000 8110000000-ND WK6229 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Orientation: | Vertical |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 6.3A |
| Contact Finish: | Tin |
Introduce
We can supply 81100000005 , send us a request quote to request 81100000005 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 81100000005.The price and lead time for 81100000005 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 81100000005.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 81100000005
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 8110 | Radial Magnet, Inc. | MAGNET RECTANGULAR NDFEB AXIAL | RFQ >> | |
| 8110 | Bourns, Inc. | CMC 20MH 2.9A 2LN TH | RFQ >> | |
| 8110 | Keystone Electronics Corp. | CBL CLAMP P-TYPE SILVER FASTENER | RFQ >> | |
![]() |
8110 060100 | Belden | CBL 10PR 24AWG SHLD | RFQ >> |
![]() |
8110 0601000 | Belden | CBL 10PR 24AWG SHLD | RFQ >> |
![]() |
8110 0602000 | Belden | CBL 10PR 24AWG SHLD | RFQ >> |
![]() |
8110 0603000 | Belden | CBL 10PR 24AWG SHLD | RFQ >> |
![]() |
8110 060500 | Belden | CBL 10PR 24AWG SHLD | RFQ >> |
| 8110-632-A-24 | RAF | 1/4 OD X 3.00 LG X 1.00 HT | RFQ >> | |
| 8110-RC | Bourns, Inc. | CMC 20MH 2.9A 2LN TH | RFQ >> | |
![]() |
81100 | Apex Tool Group | SET BIT DRIVER TRIP SQ STUBBY 3/ | RFQ >> |
![]() |
81100-500203 | 3M | CONN HEADER 100POS R/A THRU HOLE | RFQ >> |
| 81100-500203-RB | 3M | CONN HEADER 100POS R/A THRU HOLE | RFQ >> | |
![]() |
81100-500303 | 3M | CONN HEADER 100POS R/A THRU HOLE | RFQ >> |
![]() |
81100-500303-RB | 3M | 4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT | RFQ >> |
![]() |
81100-520203 | 3M | CONN HEADER 100POS R/A | RFQ >> |
![]() |
81100-520303 | 3M | CONN HEADER 100POS R/A | RFQ >> |
![]() |
81100-550203 | 3M | CONN HEADER 100POS R/A SHORT | RFQ >> |
![]() |
81100-550203-RB | 3M | CONN HEADER 100POS R/A SHORT PCB | RFQ >> |
![]() |
81100-550303 | 3M | CONN HEADER 100POS R/A SHORT | RFQ >> |
![]() |
81100-550303-RB | 3M | .050"X .100" LATCH/EJECTOR, PTH | RFQ >> |
![]() |
81100-550403 | 3M | CONN HEADER 100POS R/A SHORT | RFQ >> |
![]() |
81100-560203 | 3M | CONN HEADER 100POS R/A LONG T/H | RFQ >> |
| 81100-560203-RB | 3M | CONN HEADER 100POS R/A LONG T/H | RFQ >> | |
![]() |
81100-560303 | 3M | CONN HEADER 100POS R/A LONG T/H | RFQ >> |
![]() |
81100-560303-RB | 3M | CONN HEADER 100POS R/A LONG T/H | RFQ >> |
![]() |
81100-560403 | 3M | CONN HEADER 100POS R/A LONG T/H | RFQ >> |
![]() |
81100-560403-RB | 3M | 4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT | RFQ >> |
![]() |
81100-600201 | 3M | CONN HEADER 100POS STR T/H | RFQ >> |
![]() |
81100-600201-RB | 3M | 4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT | RFQ >> |
![]() |
81100-600203 | 3M | CONN HEADER 100POS STR T/H | RFQ >> |
| 81100-600203-RB | 3M | CONN HEADER 100POS STR T/H | RFQ >> | |
![]() |
81100-600303-RB | 3M | 4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT | RFQ >> |
![]() |
81100-600403 | 3M | 4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT | RFQ >> |
![]() |
81100-600403-RB | 3M | 4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT | RFQ >> |
![]() |
81100-600C01 | 3M | CONN HEADER 100POS STR SMD | RFQ >> |
| 81100-600C01-RB | 3M | CONN HEADER 100POS STR SMD | RFQ >> | |
![]() |
81100-650201 | 3M | CONN HEADER 100POS STR SHORT | RFQ >> |
![]() |
81100-650203 | 3M | CONN HEADER 100POS STR SHORT | RFQ >> |
![]() |
81100-650203-RB | 3M | 4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT | RFQ >> |
![]() |
81100-650303 | 3M | 4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT | RFQ >> |
![]() |
81100-650403 | 3M | 4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT | RFQ >> |
![]() |
81100-650C01 | 3M | CONN HEADER 100POS STR SMD | RFQ >> |
![]() |
81100-650C04 | 3M | CONN HEADER 100POS STR SMD | RFQ >> |
![]() |
81100-650C07 | 3M | CONN HEADER 100POS STR SMD | RFQ >> |
![]() |
81100-650C07-RB | 3M | CONN HEADER 100POS STR SHORT SMD | RFQ >> |
![]() |
81100-650C08 | 3M | 4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT | RFQ >> |
![]() |
81100-650C08-RB | 3M | CONN HEADER 100POS STR SHORT SMD | RFQ >> |
![]() |
81100-660201 | 3M | CONN HEADER 100POS STR LONG T/H | RFQ >> |
![]() |
81100-660203 | 3M | CONN HEADER 100POS STR LONG T/H | RFQ >> |








