Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 770103473 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 770103473 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
770103473
| Part No | 770103473 |
|---|---|
| Manufacturer | CTS Electronic Components |
| Description | RES ARRAY 5 RES 47K OHM 10SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±2% |
| Power Per Element: | 100mW |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Package / Case: | 10-SIP |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | 10-SIP |
| Circuit Type: | Isolated |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 47k Ohm ±2% 100mW Power Per Element Isolated 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP |
| Resistance (Ohms): | 47k |
| Number of Resistors: | 5 |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.000" L x 0.098" W (25.40mm x 2.50mm) |
| Series: | 770 |
| Other Names: | 770-103-473 770-103-R47K |
| Number of Pins: | 10 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply 770103473 , send us a request quote to request 770103473 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 770103473.The price and lead time for 770103473 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 770103473.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






