Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 760308103215 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 760308103215 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
760308103215
| Part No | 760308103215 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics |
| Description | RX 1 COIL 1 LAYER 14.3UH 3A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Current - Saturation: | 8A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1 Coil, 1 Layer 14.3µH Wireless Charging Coil Receiver 190 mOhm Max |
| Inductance: | 14.3µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Frequency - Self Resonant: | 8.8MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Receiver |
| Size / Dimension: | 1.89" L x 1.26" W x 0.04" H (48.0mm x 32mm x 1mm) |
| Series: | WE-WPCC |
| Q @ Freq: | 40 @ 125kHz |
| DC Resistance (DCR): | 190 mOhm Max |
| Type: | 1 Coil, 1 Layer |
| Other Names: | 732-8241 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 3A |
Introduce
We can supply 760308103215 , send us a request quote to request 760308103215 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 760308103215.The price and lead time for 760308103215 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 760308103215.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







