Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744C083103JTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 744C083103JTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
744C083103JTR
| Part No | 744C083103JTR |
|---|---|
| Manufacturer | CTS Electronic Components |
| Description | RES ARRAY 4 RES 10K OHM 2012 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Power Per Element: | 125mW |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Package / Case: | 2012, Concave, Long Side Terminals |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | - |
| Circuit Type: | Isolated |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 10k Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Concave, Long Side Terminals |
| Resistance (Ohms): | 10k |
| Number of Resistors: | 4 |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm) |
| Series: | 744 |
| Other Names: | 744-083-103J 744-083-R103CT 744-083-R103CT-ND 744083103J 744C083103J 744C083103JCT |
| Number of Pins: | 8 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply 744C083103JTR , send us a request quote to request 744C083103JTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 744C083103JTR.The price and lead time for 744C083103JTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 744C083103JTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





