Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744862082 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 744862082 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
744862082
| Part No | 744862082 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics |
| Description | CMC 8.2MH 500MA 2LN TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Current Rating (Max): | 500mA |
|---|---|
| Package / Case: | Vertical, 4 PC Pin |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 8.2mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 500mA DCR 1.3 Ohm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Inductance @ Frequency: | 8.2mH @ 10kHz |
| Ratings: | - |
| Number of Lines: | 2 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.433" W (17.00mm x 11.00mm) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 1.3 Ohm |
| Series: | WE-TFC |
| Height (Max): | 0.669" (17.00mm) |
| Filter Type: | Power Line |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Other Names: | 732-3142-5 |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Features: | - |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply 744862082 , send us a request quote to request 744862082 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 744862082.The price and lead time for 744862082 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 744862082.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





