Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744861033 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 744861033 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
744861033
| Part No | 744861033 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics |
| Description | CMC 3.3MH 800MA 2LN TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Current Rating (Max): | 800mA |
|---|---|
| Package / Case: | Horizontal, 4 PC Pin |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3.3mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 800mA DCR 510 mOhm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Inductance @ Frequency: | 3.3mH @ 10kHz |
| Ratings: | - |
| Number of Lines: | 2 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.669" L x 0.600" W (17.00mm x 15.23mm) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 510 mOhm |
| Series: | WE-TFCH |
| Height (Max): | 0.481" (12.23mm) |
| Filter Type: | Power Line |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Other Names: | 732-4225-5 |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Features: | - |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply 744861033 , send us a request quote to request 744861033 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 744861033.The price and lead time for 744861033 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 744861033.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





